Ethereum Dapps są bliskie 50% wolumenu transakcji Bitcoin.

Ethereum ma od dawna przewrócony bitcoin w numerach transakcji. Teraz dapps i defi może zrobić również z 127.000 transakcji wykonanych w ciągu 24 godzin w piątek.

Na razie jest to 101.000 transakcji według danych z State of the Dapps.

Oznacza to, że tylko dapps na ethereum obsługują około 1/3 zwykłych transakcji Bitcoin Code 300.000 dziennie i często są na granicy 50% wolumenów Bitcoinów.

Statystyki transakcji ethereum dapps, lipiec 2020 r.
Dapps mają obecnie 40 000 aktywnych użytkowników dziennie, i to pomimo ograniczonej pojemności etereum, jak również przed wdrożeniem metod skalowania warstwy kontraktowej, nie mówiąc już o rozdrabnianiu w etereum 2.0.

Około 5,000 inteligentnych kontraktów obserwuje obecnie aktywność w zakresie etyki, przy prawie 3,000 dapps działających w sieci.

Powyżej na prezentowanym zdjęciu widzimy łączną liczbę użytkowników, która zbliża się do 250.000. Poniżej przedstawiamy wzrost tylko niektórych zdecentralizowanych finansowych (defi) dappów.

Łączna liczba użytkowników defi dapps, lipiec 2020 r.

Powyższe to tylko niektóre z defi dappów i ich użytkowników, z wieloma bardzo nowymi. Jak na przykład Balancer i Aave, które wystartowały w ciągu zaledwie kilku ostatnich miesięcy.

Ten znaczny wzrost krzywizny jest znacznie rzadki w przypadku nowych projektów, ale nie w popularnych defi, gdzie jest to dość typowe.

Wciąż jest to tylko 10,000 użytkowników na przykład dla Aave, ale są to użytkownicy finansowi, użytkownicy pieniędzy.

Największym jest oczywiście DAI na pół miliona użytkowników, włączając nas w pewnym momencie w naszych mini testach, z Uniswap na 90,000.

Dobre dane są jednak trudne do uzyskania, ponieważ ich kompilacja pochłania dość dużo czasu i umiejętności, ale liczba użytkowników defi wzrosła prawie 5x od zeszłego roku z około 50 000 do 240 000.

Pokazuje to znaczny potencjał w tej przestrzeni, gdzie zdarzają się szalone rzeczy, takie jak flashloan, a wiele pozostaje do odkrycia, ponieważ Turing complete eth i jego sieć kodowa wciąż się rozwija.