Cena Bitcoina musi osiągnąć 1 milion dolarów za 1 satoshi, aby osiągnąć parytet z 1 centa

Przy 0,02 centa, skromny satoshi ma jeszcze długą drogę do osiągnięcia parytetu z centa, nie mówiąc już o całym dolarze.

Bitcoin (BTC) może krążyć przez cały czas, ale wokół jego najmniejszej podjednostki, satoshi lub „sat“, unosi się nowa burza.

Ponieważ coraz więcej inwestorów po raz pierwszy kumuluje się w BTC, uwaga ponownie podkreśla fakt, że wielu nadal uważa, że Bitcoin nie może być podzielony i jest „zbyt drogi“.

Kupić Bitcoin’a? Zbyt drogie

Częstym punktem debaty w najnowszej historii Bitcoina jest problem, jak rozwiązać to nieporozumienie i wprowadzić sats do szerszej publiczności jest teraz ponownie w centrum uwagi.

W tym tygodniu, statystyk Willy Woo publicznie podszedł do strony aukcji CoinGecko z apelem, aby uczynić malutkie satoshi bardziej widocznym.

„Umieść mniejszą jednostkę jako domyślną na BTC na swojej stronie i zobacz, czy się włączy. Zacznijmy trend“, zaproponował.

Woo odpowiedział na doświadczenie z podcastu Magic Internet Money hosta Brad Mills, który został poinformowany przez potencjalnego nabywcę, że nie może sobie pozwolić na cały Bitcoin.

Długa droga do parytetu?

Satoshis są najmniejszą oryginalną podjednostką Bitcoina, która jest podzielona nawet przez osiem miejsc po przecinku. Przy obecnych cenach sprawia to, że pojedynczy satoshi jest wart około 0,02 centa. Jeden dolar jest wart 43 satoshi.

Specjalny materiał pokazuje teraz, ile BTC/USD musi zyskać, aby jeden sat był równy jednemu centowi. Aby tak się stało, Bitcoin musiałby zakwestionować limit podaży pieniądza M2 w Stanach Zjednoczonych, Woo powiedział – Bitcoin musiałby trafić do 1 miliona dolarów.

Na tym tle, cena Bitcoinów za 23 000 dolarów nadal wydaje się skromna. Niemniej jednak, niektóre waluty już spadły do parytetu satoshi z własnej woli. W lipcu argentyńskie peso dołączyło do lira libańskiego, widząc, że jeden siedział równy ich najmniejszej jednostce rozliczeniowej.

Zauważył również, że poza sieciami, w razie potrzeby można by wykorzystać tzw. „millisaty“, które istnieją w sieci Lightning. Błyskawica pozostaje najbardziej powszechnie akceptowanym najlepszym zakładem dla Bitcoin skalowania, a postępy w jego doświadczenie użytkownika pozwoli podstawowe Bitcoiners do wysyłania małych płatności za obok nie ma opłat w przyszłości.

Jest to osiągane poprzez wykonywanie transakcji poza łańcuchem i synchronizacji ich później, unikając konieczności opłat górniczych i zatłoczenia Bitcoin blockchain.