Nerwowi nowicjusze zgarniają zyski

Nerwowi nowicjusze zgarniają zyski, podczas gdy długoterminowi inwestorzy BTC hodują silną pozycję

Pomimo krótkoterminowego handlu Bitcoinem w styczniu, portfele nieaktywne od co najmniej trzech lat stanowią największy segment posiadaczy BTC.

Długoterminowi inwestorzy Bitcoin wydają się nie sprzedawać pomimo rekordowych wzrostów z 2021 roku, podczas gdy nerwowi nowicjusze po drodze zgarniają zyski.

Zgodnie z wykresem „Hodlwaves“ Unchained Capital – który wizualnie ilustruje czas od kiedy portfele BTC były ostatnio aktywne on-chain, 2021 odnotował wzrost Bitcoin Gemini aktywności zarówno długo jak i krótkoterminowej.

Wykres pokazuje, że liczba monet, które poruszyły się w ciągu ostatnich 30-90 dni, jest na najwyższym poziomie od 2018 roku.

Adresy te stanowią ponad 15% i są obecnie największym segmentem portfeli BTC

Portfele Bitcoin, które pozostawały nieaktywne przez okres od trzech do pięciu lat, są obecnie drugim co do wielkości segmentem, stanowiąc 13,5% wszystkich adresów. Portfele te również stale zwiększały swoją liczbę w ciągu 2021 roku, z obserwatorami spekulującymi, że dane mogą odzwierciedlać dużą liczbę posiadaczy worków BTC, którzy kupili w sezonie 2017 i trzymali przez cały trend niedźwiedzia.

Podczas gdy udział portfeli, które nie były aktywne w okresie od pięciu do 10 lat, wydaje się kurczyć w ciągu ostatniego roku, liczba adresów, które były nieaktywne przez co najmniej dekadę, wzrosła z około 1,7% dwa lata temu do 10,7% obecnie.

11 marca CTO i współzałożyciel firmy analitycznej Glassnode, Rafael Schultze-Kraft, podzielił się danymi ujawniającymi liczbę portfeli, które nie były aktywne w ciągu ostatnich trzech lub więcej lat, stale rosła od końca grudnia.

  • portfele 1+letnie: sprzedaż
  • 2+letni hodlerzy: sprzedaż
  • 3+ letni hodlerzy aka „byli wcześniej na rynku byka i wiedzą jak to działa“: układanie stosów#Bitcoin

Wykres: https://t.co/7VRnyrWbaD pic.twitter.com/MsnZptKxGF
– Rafael Schultze-Kraft (@n3ocortex) 10 marca 2021 r.

Dane pokazują jednak, że udział portfeli Bitcoin, które były nieaktywne przez co najmniej 12 miesięcy, spadł z rekordowego poziomu prawie 65% w styczniu do 55% obecnie, przy czym prawie połowa portfeli Bitcoin była aktywna w ciągu ostatniego roku.